Tasarım neden önemlidir?

Tasarım neden önemlidir?

  • Post author:
  • Post category:Genel
  • Post comments:0 Yorum

Güncel zamanda tasarım artık iyi bir iş gücünden ön plana geçmiş durumda. Kullanıcıya düzgün, güven veren tasarım her zaman iyi bir ürünü daha çok sattırır.

Bunu nereden biliyorum? Çünkü 8 yıldır reklam sektöründe çalışıyorum. Reklam sektöründe şunu gördüm. “İyi veya çok iyi bir tasarım” olduktan sonra eğer ürün iyi değilse insanlar bu ürüne olan güvenini kaybediyor hatta aptal yerine konduklarını düşündükleri için bu ürünü düşman yerine koyup bütün sosyal yaşantısında bu ürünü kötülüyor. Bu fısıltı bir yerden sonra önü kesilmiyor ve çok hızlı bir şekilde o firma “boom” yerle bir oluyor.

Fakat iyi bir tasarım iyi ve kaliteli bir ürünle bir araya geldiğinde yükseliş çok fazla oluyor. Kullanıcı sosyal çevresine aynı şekilde çevresine ürünü güzel bir şekilde anlatıyor ve kesinlikle almaları konusunda teşvik edici sözlerde bulunuyor. Ürün bu şekilde çok hızlı bir şekilde satılıyor ve o firma çok güzel yerlere geliyor.

Tasarımın önemli olmasını heralde en iyi bu şekilde anlatabilirim diye düşünüyorum. Onun haricinde reklam verenler derneğinin belgeselini izlemenizi tavsiye ederim.

Yazan: Ahmet Akçakaya

Ahmet

Ahmet Akçakaya, 27 yaşında bir art direktör.

Bir cevap yazın